Nvidia'nın Yeni Oyuncağı:Project Shield

Bu ay ki teknoloji yazımızda,sizlere  Nvidia tarafından geliştirilen taşınabilir oyun konsolu hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Nvidia’nın "Project Shield" ismini verdiği taşınabilir oyun konsolu tegra 4(4 çekirdekli arm cortex  a15 işlemcisi ve 72 çekirdekli geforce gpusu bir araya gelmesiyle oluşuyor)işlemciye sahip olması nedeni ile  mobil oyun severleri memnun edecek gibi gözüküyor. "Project Shield" oyun konsolu işletim sistemi olarak jelly bean ile tanıtıldı.Piyasaya çıkışından sonra daha güncel android sürümleri gelecek.

Project Shield oyun konsolunun fiziksel özellikleriyle de dikkat çekiyor.5 inç 720 p multitouch ekran kullanılan  oyun konsolunu,  294 ppi pixel yoğunluğu sahip.Bunun ile beraber "Project Shield" da piyasada ki oyun konsollarında görmeye alıştığımız gibi iki analok tuş ve ve aksiyon tuşları mevcut.GTX 650/GTX 660M ve üstü gpuya sahip olan oyun konsolunda bilgisayarlardaki oyunları stream etme özelliği bulunuyor.(üst düzey pc oyunları stream ederek  "Project Shield" oyun konsolumuzda oynayabileceğiz.) Project Shield oyun konsolunu şarj süresiyle de oyun severleri memnun edecek.Tam dolu şarj ile 10 saat oyun oynamak ya da 24 saat HD film izlemek mümkün.
Amerika kıtasında yılın ikinci çeyreğinde çıkacak olan Project Shield’ın diğer ülkelerde ne zaman ve hangi fiyattan piyasaya sürüleceği henüz açıklanmadı.

GÜZELKELAM.COM ANDROİD UYGULAMASINI BURADAN İNDİREBİLİRSİNİZ.

Sizleri Project Shield taşınabilir oyun konsolunun ve oyun konsolunda oynayabileceğimiz oyunların tanıtım videoları ile baş başa bırakıyoruz…

NVIDIA Project SHIELD  tanıtım videoları


NVIDIA Project SHIELD için oyun  tanıtım videoları

                                                                                       Dursun Kılıç
SHARE

About Güzelkelam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder