MERCEDES A180'İN OTOMATİK -DİZEL VERSİYONU TÜRKİYE'DE

Eski nesil A serisine göre çok farklı bir şekilde tasarlanmış olan A180 1.5 litrelik dizel versiyonuyla karşılarınızda. Almanlar ilk etapta manuel şanzumanıyla pazarda boy gösterdiği A180’i kullanıcıların dizel-otomatik isteğine cevap vererek 7 ileri otomatik şanzumanıyla satışa sunmaya başladılar.
     Önceki tasarımına göre sportifleştirilmiş ve daha geniş bir kitleye ulaşma hedeflenmiş olan aracımızda son yıllarda epey moda olan LED gündüz farları kullanılmış. Bu farlar şık tasarıma estetik bir hava kattığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Fakat şunu da söylemeden geçmemek gerek, baz donanım da bu özelliği bulamıyorsunuz. İç tasarıma göz gezdirdiğizde Mercedes klasikliğini görebilirsiniz. E serisinde olduğu gibi 7 iler otomatik şanzumanı direksiyonun arkasında silecek gibi yerleştirilmiş. Mercedes de hiç sevmediğim bir durum şahsım adına. Niye derseniz her ne kadar otomatik bir araç kullanıyor olsam da şık bir vitesin normal yerinde olmasından keyif alanlardanım. Orta konsolda müzik çalar ve klimanın yanı sıra aracınızı nasıl kullanmak istediğinizi belirten eco, normal ve spor modları yer alıyor. Burdaki tuşlarla o an ki ruh haliniz ne ise, o şekilde aracınızı kullanabiliyorsunuz. Konsolun üstünde dokunmatik bir ekran mevcut. Bu cihazın emanet gibi durması biraz canınızı sıkabilir. Ama şık durduğunu söyleyebilirim. Bu araba da en sevdiğim özelliğe gelmek istiyorum. Başta da söylediğim gibi araç sportifleştirilmiş olduğu için kullanılan koltuklar tam bir yarış arabası koltuğu. Vucüdu çok iyi bir şekilde saran yapısıyla göze hitabını bir kenara bırakalım, harika bir konfor sağlamakta.

GÜZELKELAM.COM ANDROİD UYGULAMASINI BURADAN İNDİREBİLİRSİNİZ.

     Aracın motorundan bahsedecek olursak, 1461 cc olan motoru 4000 devirde 109 hp güç, 2500 devirde ise 260 Nm tork üretiyor. Güzel bir motor olsa da 1425 kglık bir Mercedes için yetersiz kaldığı kanaatindeyim. 0-100 km/s hızlanması 11.6 sn olan aracın son hızı ise 190 Km/s. Aracın tüketim değerleri ise gayet başarılı. Fabrika verilerine göre şehir içi 4.6 lt motorin tüketen araç reel değerlerde 5.5 lt civarında seyretmekte.

Mercedes A180 tanıtım videosu sizler ile...


                                                                                                           Musa Safa Balcı
SHARE

About Güzelkelam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder