İnternet Bağlantısı Olmadan Youtube'Ta Video İzlemek Mümkün!

YouTube, bu kez kullanıcılarının karşısına yepyeni ve kullananların çok sevecekleri bir özellikle çıkmaya hazırlanıyor. Çok ta eski sayılmayacak kadar yakın bir zamanda akıllı telefon ve tabletler için geliştirilen çevrimiçi oynatma (Offline Play) özelliği, Youtube tarafından  kullanılmaya başlanacak.

Bugüne kadar internete bağlı olmadan herhangi bir şekilde Youtube üzerinden video ve ya müzik klipleri izlenemiyordu. Kullanıcı izlediği bir video klibi tekrar yürütmek istediğinde kotasından yine harcama yapmak zorundaydı. Yeni özellik sayesinde, YouTube’da izlediğiniz video ve müzik/klipler yürütülürken kaydolacak ve yeniden oynatmak istendiğinde internetin kotasında herhangi bir harcama yapmaksızın kendi hafızasından yürütülecek.  Yine buna bağlı olarak izlemiş olduğunuz bir videoyu veya klibi tekrar oynatmak istediğinizde yeniden dolmasını beklemeyeceksiniz.Fakat Youtube bu özelliğin kullanımı için 48 saatlik bir zaman sınırlaması belirlemiş durumda. Kullanıcılar izledikleri videoları internete bağlı olmaksızın bu zaman dilimi içerisinde tekrar izleyebilecekler. Bu özellik sayesinde kullanıcılar başka uygulamalar için daha fazla kota ayırabilecek durumda olacaklar.

Mobil internet paketi kullanıcılarını oldukça rahatlatacak bu yeni özellik ilk olarak internet hızı ve buna bağlı olarak bağlanma süresi yavaş olan başta Hindistan olmak üzere Filipinler, Endonezya ve bazı Asya ülkelerinde hemen ardından da diğer Avrupa ülkelerinde kullanıcıların kullanıma sunulacak
                                                                                                                 Ali Geçer
SHARE

About Güzelkelam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder