SKODA OCTAVİA 1.6 TDI


Yeni Alman panzeri olarak adlandırılan yeni yüzüyle Octavia ile karşısındayız. Vokswagen’in desteğiyle tamamenAlmanlaşan Octavia 3. Jenarasyonuyla geçen sene huzurlarınıza çıktı. Yuvarlak hatlarından kurtulup daha net ve keskin çizgileriyle daha oturaklı bir araç kıvamına gelmiş. Bu araçla wv grubu yine aynı segmente bulunan jetta’sına kendi içinden sağlam bir rakip çıkarmış durumda.
 Aracın ön kısmında dikkat çekici bir detay olarak ızgaraları çevreleyen krom kaplama ve kalitesi benim çok hoşuma gitti. Sis farlarını tipi ise jetta’dan alınmışa benziyor. Octavia’ya önden baktığınız zaman size sert bir bakış atıyormuş hissi veriyor. Arka dizaynı çok farklı değişimlere uğramamış fakat sanki arabaya bir ağırlık oturtturulmuş ki bu his Türk kullanıcılara hitap eden bir tarz olduğunu düşünüyorum.  Stop lambalarında kullanılan ledler, konumları itibariyle çok hoş bir görüntü oluşturuyorlar. Aracın iç dizaynı selefiyle hemen hemen aynı şekilde. Sadece biraz daha genişletilmiş ön konsolu görüyoruz. 2013 modelinde 4 kollu direksiyon simidinden vazgeçmeyen Octavia 2014 modelinde 3 kollu direksiyon kullanmayı tercih etmiş. Yeni Skoda ablemiylegörselliği daha hoş kılıyor. İç mekanda kullanılan açık renkteki döşemeler çok ferah bir ortam oluşturuyor.

Bu otomobildeki en önemli şeylerden biri olarak motorundan bahsetmek istiyorum. Vw bir çok otomobilinde kullandığı 1.6litrelik 105 hp güç üreyen TDI motorunu bu otomobile uyguladı. Bir de bu harika motora DSG şanzumanını da yerleştirdikten sonra gerçekten otomobilin tamamıyla rayına oturmuş oluyor. Motor ve şanzuman seçeneğiyle aynı olan rakibi jetta’dan 10.000 TL daha ucuz olması onu biraz daha alınası kılıyor. Hepimiz bekleyip satışlarını göreceğiz.
SHARE

About Güzelkelam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder