iPAD AİR

Bu ayki teknoloji yazımızda sizlere duyurulduğu günden beri teknoloji dünyasında büyük ilgi ve alaka uyandıran bir ürün olan iPad Air’ı tanıtmaya çalışacağız.
ipad Air 22 Ekim de Yerba Buena Center for the Arts ta güzel bir sunum eşliğinde tanıtılıd.Apple yetkilileri kendilerinden o kadar emin olmalılar ki, ipad Air’ı “ We still have a lot to cover” sloganı ile tanıttılar.

ipad Air da Apple’ın kendi tasarladığı 64 bit v8 ve dual core 1.4ghz A7 işlemcisini kullanılıyor.Bu işlemci üzerinde PowerVR G6430 GPU yer alıyor.Bu GPU 10 bit renk işleyebiliyor.Bu özellik ipad Air kullanıcıları için oldukça güzel bir deneyim olacak.Çünkü 10bit renk işleyebilmesi demek tam 1 milyar renk demek.Bu özelliğin yanında ipad Air 4k ekran desteğini kullanıcılarına sunuyor.

Apple’ın pazarlama şefi Phil Schiller iPad Air  modelinin ilk iPad modeline göre 8 kat daha hızlı işlemci ve 72 kat daha hızlı grafik özelliklerinin olduğunun altını çiziyor.iPad Air’ın diğer özelliklerine baktığımızda 1 GB DDR3 RAM ve 16,32,64 ve 128 GB dahili hafıza seçenekleri karşımıza çıkmakta.iPad Air ‘ın arka kısmında 5 mp isight video stabilizasyonu yapabilen kamera bulunmakta ve ön kısımda  1.2 mp lilk 720p hd çekim yapabilen kamera yer almaktadır.

Ayrıca iPad Air da Sharp firmasının geliştirdiği 9.7 inç lik 2.048 *1,536 piksellik igzo panel kullanılıyor. IGZO ekranlar diğer ekran tipleri ile kıyasladığımız zaman bizlere  daha ince, daha aydınlık ve daha parlak bir  görüntü sunmakta ve geleneksel LCD ekranlardan daha az enerji tüketmektedir.İpad Air da 8,827 mAh 3.7 V 32.9 W•h lityum-polymer batarya kullanılmaktadır.
iPad Air in  ilk izlenim videosu sizler ile
                      Dursun KılıçSHARE

About Güzelkelam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder